Jak działają bariery akustyczne?

Ekrany przeciwhałasowe to zewnętrzne struktury zaprojektowane tak, by nie dopuścić do oddziaływania dźwięku na wrażliwe zastosowania terenu. Bariery przeciwhałasowe są jednym z najskuteczniejszych sposobów kontrolowania hałasu komunikacyjnego i ochrony wrażliwych zastosowań terenu przed szkodliwym hałasem. Mogą być zbudowane z kilku różnych materiałów, takich jak akryl lub Perspex, beton, gabion i szkło. Ekrany przeciwhałasowe są dostępne w różnych materiałach i mogą zapewnić wysoki poziom prywatności dla mieszkańców. Poznaj różne rodzaje ekranów akustycznych i dowiedz się, jak działają.

Absorbujące ekrany akustyczne pochłaniają hałas komunikacyjny

W budownictwie istnieje kilka sposobów na zmniejszenie hałasu komunikacyjnego w obszarach mieszkalnych. Jedną z tych opcji jest zastosowanie pochłaniających ekranów akustycznych. Podstawowym celem absorpcyjnych barier przeciwhałasowych jest zmniejszenie odbicia. Są one również skuteczne w zmniejszaniu poziomu hałasu wewnątrz budynków. Absorpcja fal dźwiękowych opiera się na zjawisku zwanym dyfrakcją, które opisuje uginanie się fal wokół obiektów. Kiedy fale dźwiękowe uderzają w obiekt, tworzą „cienie hałasu”. Chociaż te cienie nie są tym, czym się wydają, to jednak zmniejszają ogólny hałas.
Wydajność absorpcyjnych barier dźwiękochłonnych można zmierzyć za pomocą ocen klasy transmisji dźwięku (STC) i współczynnika redukcji hałasu (NRC). STC to liczba decybeli na metr kwadratowy, które może pochłonąć bariera dźwiękowa, a NRC to liczba decybeli na stopę kwadratową. Bariery wysokiej jakości mają współczynniki STC na poziomie 30 lub więcej i NRC na poziomie 30 lub więcej. Oprócz spełnienia wymogów norm ASTM E90-99 i NVLAP, te pochłaniające bariery dźwiękowe mogą być montowane w istniejących konstrukcjach.

Betonowe ściany akustyczne odbijają dźwięk

Jedną z najskuteczniejszych metod redukcji hałasu jest budowa ściany akustycznej. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Konstrukcje te wykonane są z betonu i innych materiałów akustycznych, które odbijają dźwięk. Zazwyczaj są one zbudowane z wykorzystaniem tekstury przypominającej cegłę, betonu sztruksowego lub wytłaczanych wzorów. Ale jak można określić, czy wybrane ściany dźwiękowe będą działać dla Twojej przestrzeni? Oto kilka wskazówek do rozważenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak betonowe ściany dźwiękowe działają dla Twojej przestrzeni.
Po pierwsze, ściany akustyczne są przykładem akustyki defensywnej. Są rozwiązaniem, które przychodzi dopiero po pojawieniu się problemu. Konstrukcje te nie były brane pod uwagę aż do lat sześćdziesiątych, kiedy to ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę ze szkodliwego wpływu hałasu na ich codzienne życie. Wiele badań wykazało, że ekspozycja słuchowa może prowadzić do problemów fizycznych i psychologicznych. Ściany te są powszechnym rozwiązaniem problemu zanieczyszczenia hałasem i mogą być postrzegane jako metafora nowoczesności, rozrostu i nieprzemyślanych idei postępu.
Oprócz ochrony załogi pracującej na placu budowy przed ciężkim sprzętem, konstrukcje te mogą chronić lokalne siedliska i dzikie zwierzęta przed hałasem powodowanym przez ciężkie masztachety i projekty budowlane. Co więcej, bariera dźwiękochłonna chroni również sąsiednią społeczność przed zagrożeniami dla zdrowia wynikającymi z nadmiernego hałasu. Jednak betonowe i murowane ściany dźwiękowe mogą w rzeczywistości powodować więcej problemów niż rozwiązują. A jeśli mieszkasz w pobliżu autostrady, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wpływ projektu budowlanego na środowisko, w którym pracujesz.

Ekrany akustyczne z akrylu i Perspexu zapewniają prywatność

Pod względem akustycznym bariery dźwiękochłonne z płyt Perspex i akrylowych są skutecznym rozwiązaniem w zakresie izolacji akustycznej ścian dźwiękochłonnych. Ekrany akustyczne z akrylu przepuszczają 92% światła i odbijają większość hałasu ulicznego. Materiały te są również trwałe i dobrze komponują się z otoczeniem. Mogą wytrzymać graffiti i inne skutki działania pogody. Oferują również długotrwałą przejrzystość, do dziesięciu lat, co czyni je doskonałym wyborem dla ekranów akustycznych.
Wśród akrylowych ekranów akustycznych dostępnych na rynku, PLEXIGLAS(r) Soundstop jest specjalnie zaprojektowany do zapewnienia redukcji hałasu. Jest on dostępny w kilku gatunkach i zawiera system zatrzymywania fragmentów. Akrylowe ekrany akustyczne mogą nawet posiadać paski chroniące przed ptakami. Produkty te są powszechnie stosowane jako bariery przeciwhałasowe na autostradach i posiadają aprobatę RMS R2 71. Zapewniają one również doskonałą trwałość i są lekkie, więc można je łatwo i szybko zainstalować.
Bariery akustyczne są zaprojektowane tak, aby blokować hałas i jednocześnie zwiększać prywatność. Akustyczne bariery przeciwhałasowe mogą być również wykonane z wielu różnych materiałów, w tym z betonu i drewna. Beton jest najczęstszym materiałem budowlanym, stanowiącym prawie połowę wszystkich barier akustycznych w Ameryce. Beton jest trwały, uniwersalny i niedrogi, ale nie może być tak atrakcyjny jak drewno czy płyta Perspex. Bariery metalowe są również dobrym rozwiązaniem, ale nie są tak łatwe w instalacji jak materiały pochłaniające hałas.

Betonowe ściany akustyczne

Zalety betonowych ścian dźwiękowych są liczne. Bariery te mogą być prefabrykowane i są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Te bariery dźwiękowe są trwałe, przyjazne dla środowiska i łatwe do zainstalowania. Ściany te są również dostępne w różnych estetycznych projektów. Ponadto, ściany są bardzo odporne na trudne warunki i wzorce pogodowe. Mack prefabrykatów betonowych ścian dźwiękowych są idealnym wyborem dla kwestii zagospodarowania przestrzennego, ponieważ mogą one być łatwo dostosowane do tożsamości i tematu społeczności.
Inne zalety betonowych ścian dźwięku to ich zdolność do zapewnienia prywatności. Są one wykonane z zastrzeżonego materiału kompozytowego, który jest ściśliwy i dostosowany do wymagań klienta. Są one również szczyty w zakresie absorpcji dźwięku, trwałość, wytrzymałość termiczna i formowalność. Ponieważ zanieczyszczenie hałasem wciąż rośnie w dużych miastach na całym świecie, ściany dźwiękowe stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem problemu. Ten artykuł będzie przegląd korzyści z używania betonowych ścian dźwięku jako bariery dźwiękowe w autostradach i innych środowiskach.

Ściany dźwiękowe z kompozytów szklanych

Jeśli rozważasz instalację ściany akustycznej dla swojego domu lub firmy, rozważ wiele korzyści płynących z zastosowania ścian akustycznych z kompozytu szklanego. Akustyczne panele ścienne zostały przetestowane i certyfikowane przez ASTM E84 i otrzymały klasę A w zakresie absorpcji dźwięku. Produkt ten posiada również szkło pochodzące z recyklingu z 35% jego włókna szklanego rdzenia pokładzie składa się z post i pre-consumer szkła. Szklane kompozytowe ściany dźwiękowe mają wysoką zawartość recyklingu, co pozwala im kwalifikować się do kredytów LEED i pomóc zmniejszyć wpływ na środowisko.
Dodatkową zaletą są właściwości akustyczne włókien naturalnych. Struktura światła włókien jest unikalna. Pojedyncze włókno sizalowe zbudowane jest z wiązki pustych podwłókien. Każde włókno posiada ścianę komórkową złożoną z milionów nanowłókien. Nanowłókna tworzą drobną morfologię, tworząc więcej ścieżek dla fal dźwiękowych i wyższe współczynniki absorpcji. Dzięki temu ściany akustyczne z kompozytów szklanych są bardzo skutecznym materiałem akustycznym.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]