Zalety i wady różnych typów ogrodzeń plastikowych

Ogrodzenie plastikowe to inna nazwa ogrodzenia syntetycznego. Składa się z tworzyw sztucznych, nowych lub pochodzących z recyklingu. Niektóre odmiany są wykonane z kompozytów dwóch lub więcej tworzyw sztucznych, które zwiększają wytrzymałość i stabilność UV. Tworzywa sztuczne mogą być wytwarzane w różnych materiałach, takich jak PCV, winyl, drewno i kompozyty. W zależności od rodzaju i lokalizacji, materiały te są dostępne w szerokiej gamie kolorów, tekstur i wzorów. Oto niektóre z zalet i wad każdego materiału:

PCV

Ogrodzenie z tworzywa sztucznego lub PCV to rodzaj ogrodzenia wykonanego z tworzyw sztucznych. Może być wykonane z wielu różnych tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu lub kompozytu dwóch lub więcej tworzyw sztucznych w celu uzyskania wytrzymałości i stabilności UV. Wiele typów ogrodzeń jest wykonanych z tego samego materiału, ale istnieje wiele innych materiałów dostępnych dla bardziej wytrzymałego ogrodzenia. Poniżej wymieniono niektóre z powszechnych materiałów stosowanych w konstrukcji ogrodzenia z tworzywa sztucznego. Aby dowiedzieć się więcej o PCV, czytaj dalej!
Polietylen o wysokiej gęstości, czyli HDPE, to popularne tworzywo termoplastyczne, z którego można wykonać ogrodzenie. Wytrzymałość tworzywa HDPE jest wyższa niż PCV, dzięki czemu w przypadku burzy nie złamie się ono ani nie odpryśnie. Ponadto HDPE jest bardziej odporny na palność, co jest ważnym czynnikiem przy wyborze materiału na plastikowe deski ogrodzeniowe. Jeśli nie jesteś pewien, który z nich wybrać, skontaktuj się z producentem ogrodzeń plastikowych z PCV, aby dowiedzieć się więcej o ich trwałości.

Winyl

Plastikowe ogrodzenie nie będzie gnić, łuszczyć, chip, lub wypaczenia, co jest wielką zaletą w wielu przypadkach. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe W przeciwieństwie do drewna, winyl jest nieporowaty, więc jest łatwy do czyszczenia. Jest to również świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ winyl jest nieporowaty i nie będzie łatwo zarysować. Kolejną zaletą winylu jest to, że jest trwały, więc będzie trwać przez wiele lat. Kolor twojego plastikowego ogrodzenia nie będzie blaknąć ani łuszczyć się, jeśli materiał jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.
Jednym z głównych minusów plastikowego ogrodzenia jest jego koszt. plastikowe ogrodzenia mają tendencję do kosztowania więcej z góry niż inne materiały. Koszt będzie się również różnić w zależności od pożądanego stylu, wysokości i wielkości stoczni. Możesz uzyskać ogólny szacunek od wykonawcy ogrodzenia z tworzywa sztucznego, ale pamiętaj, że może to być trochę droższe niż plastikowe ogrodzenie. plastikowe ogrodzenia są również droższe do naprawy, ponieważ może trzeba wymienić cały panel, jeśli coś poszło nie tak.

Kompozyt

Istnieje wiele zalet ogrodzenia z kompozytu plastikowego. Są one wykonane z przetworzonego plastiku i drewna, co oznacza minimalne utrzymanie. Nie będziesz musiał go malować ani martwić się o szkodniki, a także możesz go łatwo wyczyścić za pomocą mydła i wody. Nie musisz się również martwić o malowanie go, a także nie będziesz musiał wymieniać paneli w nieskończoność. Są również odporne na gnicie i pleśń, co oznacza, że nie będziesz musiał wymieniać go tak często jak inne typy ogrodzeń.
Ogrodzenie z kompozytu plastikowego kosztuje nieco więcej niż winyl lub drewno, ale ma wiele zalet. Jest bardziej wytrzymały niż drewno, ale drewno wewnątrz może się rozszerzać i kurczyć przy zmieniającej się pogodzie. To może wypaczyć i uzyskać plamy w czasie, jeśli mieszkasz w obszarze o wysokiej wilgotności. Dodatkowo, jest podatny na przebarwienia i może wymagać ponownego barwienia, jeśli jest umieszczony w pobliżu roślin i drzew. Aby uniknąć tych problemów, można przestrzegać właściwej konserwacji.

Drewno

Prawdopodobnie słyszałeś o zaletach ogrodzenia z tworzywa sztucznego z drewna. Jest ono zarówno niedrogie, jak i trwałe. W porównaniu z typowym plastikowym ogrodzeniem, plastikowe ogrodzenie ma znacznie dłuższą żywotność. Możesz oczekiwać, że ogrodzenie z tworzywa sztucznego będzie trwało do sześciu razy dłużej niż ogrodzenie z tworzywa sztucznego. Jeśli zastanawiasz się, który materiał wybrać, oto kilka zalet i wad każdego z nich:
Drewno jest tradycyjnym wyborem dla nieruchomości mieszkalnych na przestrzeni dziejów. Jego wyjątkowe walory estetyczne sprawiają, że jest ono popularnym wyborem na ogrodzenia, ponieważ jest zarówno solidne, jak i trwałe. Jednak drewno jest również narażone na gnicie, atak owadów i działanie czynników atmosferycznych. Ze względu na te kwestie, ogrodzenie z tworzywa sztucznego wymaga więcej konserwacji i utrzymania niż ogrodzenie z tworzywa sztucznego. Oto kilka zalet drewna:
Drewno jest również elastycznym materiałem, który można zbudować na zamówienie i łatwo dostosować do nierównego terenu. Ten materiał jest najbardziej przystępną opcją i jest również elastyczny. Można go zbudować na zamówienie, aby pasował do układu i kształtu Twojej nieruchomości. Ponadto, jeśli chciałbyś zmienić kolor, zawsze możesz go rozebrać i ponownie pomalować. Jednak plastikowe ogrodzenia mogą nie być bardzo atrakcyjne dla niektórych osób.

Słupek i szyna

Jeśli szukasz plastikowego ogrodzenia, które jest zarówno atrakcyjne, jak i przyjazne dla środowiska, nie możesz się pomylić z ogrodzeniem typu post & rail. Ten typ ogrodzenia jest w 100% przetwarzalny i jest dostępny w wielu różnych stylach. Te ogrodzenia są dostępne w wielu różnych kolorach, w tym czarnym. Można również znaleźć różne wykończenia powierzchni, w tym migdał i biały. Niektóre rodzaje ogrodzeń post & rail mają nawet teksturę drewna.
Plastikowe ogrodzenie jest szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy mają duże zwierzęta i jest niezwykle niskie koszty utrzymania. Plastikowe ogrodzenie jest dostępne w stylach dwuszynowych i trzyszynowych oraz w wykończeniach crossbuck i białym. Standardowy rozstaw słupków wynosi osiem stóp na środku. Elementy ogrodzenia z tworzywa sztucznego są małe w porównaniu do ogrodzeń klasy profesjonalnej. Kilka innych różnic pomiędzy ogrodzeniami plastikowymi klasy konsumenckiej i profesjonalnej jest wymienionych poniżej:
Trex
Ogrodzenie plastikowe Trex to świetna opcja dla właścicieli domów, którzy chcą mieć trwałe, bezobsługowe ogrodzenie. Jest ono dostępne w trzech naturalnych kolorach i nigdy nie będzie się wypaczać, wyginać ani gnić. Nie będzie też wymagać corocznego uszczelniania wodą. Jeśli szukasz w pełni prywatnego ogrodzenia, które jest również przyjazne dla sąsiadów, rozważ ogrodzenie Trex Seclusions. Ten płot będzie trwał przez wiele lat i nie będzie musiał być malowany lub uszczelniany, aby utrzymać szkodniki.
Ogrodzenie Trex przypomina również standardowe ogrodzenie plastikowe. Jego konstrukcja typu „deska na desce” zapewnia tradycyjny, klasyczny wygląd. Jednak w przeciwieństwie do drewna, nie gnije i nie wymaga malowania. Dodatkowo, ponieważ Trex wykorzystuje 95% materiałów pochodzących z recyklingu, nie wymaga malowania ani powlekania. Oznacza to, że można cieszyć się tym samym wspaniałym wyglądem po obu stronach ogrodzenia! Ogrodzenie Trex można zamontować w dowolnym miejscu.
Wybierając ogrodzenie plastikowe Trex, należy wziąć pod uwagę trwałość materiału i jego konserwację. Ogrodzenie Trex Seclusions jest zaprojektowane na 25 lat i nie wymaga corocznego uszczelniania w przypadku uszkodzeń spowodowanych przez grzyby lub termity. Jest również przyjazny dla środowiska, ponieważ jest wykonany w 95% z włókien drzewnych pochodzących z recyklingu. A jeśli martwisz się o wpływ na środowisko, firma twierdzi, że utrzymuje ponad 400 milionów funtów drewna z dala od składowisk każdego roku.
Plaswood
Firma Plaswood zajmująca się ogrodzeniami plastikowymi opracowała proces recyklingu plastiku, który w przeciwnym razie trafiłby do śmieci. Proces ten przekierowuje odpady z wysypisk i produkuje recyklingowane tarcicy z tworzywa sztucznego, który jest do recyklingu na koniec jego życia. Przy użyciu tego recyklingu tarcicy z tworzywa sztucznego, Plaswood rozwija produkt dla przemysłu budowlanego, który jest odporny na wandali i jest odporny na gnicie. Plaswood produkuje również ławki i inne meble zewnętrzne.
Produkt ten jest w 100% z recyklingu i w przeciwieństwie do drewna, ogrodzenie plastikowe Plaswood jest praktycznie bezobsługowe. Są one dostępne w szerokiej gamie stylów i kolorów, w tym brązowy, szary i czarny. Są one również wykonane w 100% z przetworzonego plastiku i mogą być używane zarówno w zastosowaniach komercyjnych, jak i mieszkalnych. Ponadto, nie wymagają one malowania lub barwienia i są trwałe, co czyni je dobrym wyborem zarówno dla budynków mieszkalnych, jak i komercyjnych.
Kolejną zaletą tarcicy z tworzywa sztucznego jest to, że nie jest ona nasiąkliwa, co oznacza, że nie będzie gnić. Jest to świetna wiadomość dla osób martwiących się o ślad ekologiczny swojego domu. Plastik z recyklingu jest również świetną alternatywą dla drewna. Przetworzona tarcica plastikowa, którą Hahn wykorzystuje w swoich ogrodzeniach, jest wykonana z hanitu, który jest zastrzeżoną, w 100% przetworzoną tarcicą plastikową. Materiał ten jest również nienasiąkliwy, więc nie będzie się gniótł, odpryskiwał ani wchłaniał wilgoci.
Tworzywo sztuczne z recyklingu
Ogrodzenie z tworzywa sztucznego z recyklingu to świetna opcja dla tych, którzy chcą stworzyć bardziej zieloną przestrzeń. Materiał jest mocny i trwały, a w przeciwieństwie do drewna, nie będzie się rozszczepiać, odpryskiwać ani zużywać. Dzięki temu jest to idealny wybór zarówno dla dużych inwestycji, jak i tymczasowych placów budowy. Ogrodzenie z plastiku pochodzącego z recyklingu można dopasować do każdej lokalizacji. Jest również przyjazne dla środowiska, co jest dużym plusem.
Ogrodzenie z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu jest bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych i jest opcją przyjazną dla środowiska. Materiał ten jest wykonany z HDPE, tworzywa sztucznego powszechnie występującego w produktach konsumpcyjnych. Jest mocny i trwały i doskonale nadaje się na ogrodzenia, ściany oporowe, a nawet meble zewnętrzne. Ogrodzenia z recyklingu plastiku są dostępne w szerokiej gamie kolorów i profili, które można dostosować do estetyki nieruchomości. Możesz dowiedzieć się więcej o recyklingowanej tarcicy plastikowej z poniższego filmu.
Kolejną zaletą recyklingu plastikowego ogrodzenia jest to, że nie wymaga konserwacji. Produkty te są skoordynowane kolorystycznie, co czyni je dobrym wyborem dla przestrzeni zewnętrznej każdego domu. Są one również odporne na promieniowanie UV i mróz. Ich trwałość jest do pięciu razy większa niż kompozytów z tworzyw sztucznych. Te ogrodzenia wyglądają również dobrze w obszarach miejskich, parkach i innych miejscach na zewnątrz. Jeśli szukasz bardziej ekologicznej opcji dla swojego ogrodu, plastikowe słupy ogrodzeniowe z recyklingu mogą być drogą do zrobienia.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]