Sztachety plastikowe z PCV i ich przewagi w dla nas.

Sztachety plastikowe drewnopodobne Jak wybrać między ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzywa sztucznego przypominającego drewno?

Wybierając pomiędzy ogrodzeniami z winylu a ogrodzeniami z tworzyw sztucznych drewnopodobnych, należy wybrać materiał, który wytrzyma trudne warunki pogodowe oraz będzie odporny na gnicie i grzyby. Sztachety plastikowe do ogrodu https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-ecowood/ Z drugiej strony, drewno może przetrwać nawet 20 lat. Z czasem jednak będzie się stopniowo niszczyć, co zależy od jego gatunku. Niektóre gatunki są bardzo trwałe i odporne na gnicie, podczas gdy inne są znacznie bardziej kruche. Jeśli chcesz uniknąć zniszczenia ogrodzenia drewnianego, dobrym rozwiązaniem jest ogrodzenie winylowe.

Ogrodzenia z tworzyw drewnopodobnych są tańsze od ogrodzeń winylowych

Ogrodzenia winylowe i z tworzyw drewnopodobnych wyglądają atrakcyjnie, ale wymagają mniej konserwacji niż drewniane. Podczas gdy drewno wymaga okresowego czyszczenia, ogrodzenia winylowe nie wymagają malowania. Wybierz odpowiedni kolor ogrodzenia, aby zminimalizować widoczność brudu. Ogrodzenia winylowe są również bardziej przystępne cenowo niż drewniane. Plastikowe ogrodzenia drewnopodobne są droższe od ogrodzeń winylowych, ale nadal wyglądają atrakcyjnie i będą służyć przez wiele lat.

Ogrodzenie winylowe jest tańsze niż z tarcicy impregnowanej ciśnieniowo, ale nie ma takiej samej wytrzymałości i trwałości. Winylowe panele ogrodzeniowe nie blakną na słońcu i można je formować w atrakcyjne kształty. Ponieważ winyl jest tak trwały, nie trzeba go malować ani bejcować. Co więcej, jest on wysoce odporny na gnicie i szkodniki. Co więcej, ogrodzenia winylowe można dostosować tak, aby wyglądały jak drewniane lub odwzorowywały klasyczny wygląd białego, winylowego płotu pikowanego.

Oba materiały mogą służyć przez długi czas. Winyl jest bardziej wytrzymały, ale nadal może ulec uszkodzeniu pod wpływem skrajnych temperatur. Z kolei drewno ma tendencję do zmiany koloru z upływem czasu i wymaga regularnego czyszczenia. Oba materiały są jednak tanie i łatwe w montażu. Można to zrobić samodzielnie lub zatrudnić fachowca do montażu ogrodzenia. W przypadku obu materiałów za robociznę należy zapłacić od 30 do 80 dolarów.

O ile drewno jest tańsze, o tyle winyl jest droższy. Ogrodzenie drewniane można naprawić za pomocą jednej deski, natomiast w przypadku ogrodzenia winylowego naprawa spróchniałej deski może wymagać udziału fachowca. Ogrodzenia drewniane są również bardziej trwałe i długowieczne niż winylowe. Ponadto wymagają mniej konserwacji. Ponadto ogrodzenia z winylu nie zostaną zniszczone przez wrogów drewna – owady i termity.

Ogrodzenia winylowe są trwalsze niż drewniane

Jeśli budujesz nowe ogrodzenie dla swojej posesji, możesz się zastanawiać, czy winyl jest lepszy od drewna. W końcu ogrodzenia winylowe wymagają bardzo niewielkiej konserwacji, a raz na jakiś czas mogą wymagać jedynie spłukania wężem. Drewno, z drugiej strony, musi być traktowane, bejcowane i odnawiane regularnie, aby utrzymać ich piękno. Ponadto drewno jest podatne na gnicie i działanie owadów, co może prowadzić do przedwczesnego zniszczenia materiału z upływem czasu. Dodatkowo, ogrodzenia drewniane w końcu ulegają rozkładowi i gniciu, a jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, może być konieczna wymiana tarcicy z powodu jej zniszczenia lub gnicia.

Montaż obu typów ogrodzeń kosztuje mniej więcej tyle samo, a koszt początkowy jest podobny. Drewno jest tańsze w zakupie i montażu, ale wymaga bejcowania i impregnacji. Ogrodzenia winylowe będą trwalsze niż drewniane i wymagają znacznie mniej konserwacji. W zależności od stylu i użytych materiałów, ogrodzenia winylowe mogą kosztować od 20 do 35 USD za stopę bieżącą. Koszt profesjonalnej instalacji może wynosić od 40 do 60 USD za godzinę.

To, czy wybierzemy ogrodzenie drewniane czy winylowe, jest ostatecznie kwestią osobistych preferencji. Ogrodzenia drewniane wymagają bardziej regularnej konserwacji niż ogrodzenia winylowe, natomiast ogrodzenia winylowe są tańsze w montażu. Ostatecznie wybór sprowadza się do tego, na jaki wydatek można sobie pozwolić. Ogrodzenia winylowe są zwykle pięć razy bardziej wytrzymałe niż drewniane, więc można liczyć na to, że będą służyć przez wiele lat. Jeśli jednak nie masz pewności, czy ogrodzenia winylowe to właściwy wybór dla Ciebie, upewnij się, że przeprowadziłeś badania i zadajesz trudne pytania.

Kolejną zaletą ogrodzeń winylowych jest to, że nie wymagają one malowania ani bejcowania. Można po prostu spłukać ogrodzenie wężem ogrodowym lub użyć myjki elektrycznej do zmycia wszelkich nagromadzonych zanieczyszczeń. W porównaniu z drewnem ogrodzenia winylowe są też łatwiejsze w utrzymaniu. Można użyć łagodnego roztworu czyszczącego do winylu i pozostawić go do całkowitego wyschnięcia, więc wystarczy go spłukać i gotowe. Po pewnym czasie nie trzeba będzie go ponownie malować.

Ogrodzenia z tworzyw sztucznych drewnopodobnych są przyjazne dla środowiska

Ekologiczni konsumenci powinni szukać produktów przyjaznych dla środowiska, jeśli chodzi o wznoszenie ogrodzenia. Ogrodzenia z drewna plastikowego to jedna z opcji, która uwzględnia ochronę środowiska. Materiały kompozytowe składają się z włókien odpadów drzewnych i przetworzonego plastiku. Te pierwsze nadają się w 100% do recyklingu, dzięki czemu plastik nie trafia na wysypiska śmieci. Materiały kompozytowe są również łatwiejsze w utrzymaniu i mają dłuższą żywotność niż inne materiały ogrodzeniowe. Istnieją jednak pewne minusy kompozytów drewno-plastik.

Ogrodzenia z kompozytów plastikowo-drewnianych są pięć razy mocniejsze od drewnianych, co oznacza, że będą służyć przez dziesięciolecia. Są one również odporne na działanie czynników atmosferycznych, dzięki czemu idealnie nadają się do obszarów nadmorskich. Chociaż nie jest to najlepszy wybór na ogrodzenie, jest to opcja dla osób dbających o środowisko. Nie wymaga dodatkowego malowania, ale jego trwałość nie jest tak długa jak trwałość drewna. A ponieważ ulega biodegradacji, plastik użyty do jego produkcji jest również ekologiczny.

Kolejną zaletą płyt winylowych jest to, że nie trzeba ich malować ani olejować, jak w przypadku drewna. Nie gnije też. Nie wymaga też stosowania środków chemicznych, aby nie dopuścić do pojawienia się insektów. Pozwoli to również zaoszczędzić pieniądze na środkach chemicznych do zwalczania owadów, które mogą być szkodliwe dla Ciebie i środowiska. Co więcej, winylu nie można poddać recyklingowi, więc przez wiele lat będzie zalegał na wysypiskach śmieci.

Te przyjazne dla środowiska materiały umożliwiają również budowę ogrodzeń przyjaznych dla środowiska. Wielu producentów oferuje obecnie ogrodzenia z biokompozytów, które nie wymagają malowania ani uszczelniania, a także są wolne od toksycznych substancji chemicznych. W rezultacie takie przyjazne dla środowiska ogrodzenia są niezwykle ekonomiczne i nie wymagają konserwacji. Ponadto są one atrakcyjne i nie wymagają malowania ani uszczelniania. Ogrodzenia te mogą być używane przez dziesiątki lat i są bardzo trwałe.

Ogrodzenia Trex mają wygląd zbliżony do drewna

Choć niektórzy mogą mylić ogrodzenia Trex i Vinyl, nie są one takie same. Choć oba rodzaje ogrodzeń są wykonane z plastiku, Trex jest wykonany w 96% z materiałów pochodzących z recyklingu. Vinyl jest wykonany w 100% z plastiku, a Trex w 96% z drewna pochodzącego z recyklingu. Pomimo różnic, oba typy ogrodzeń mają kilka cech wspólnych. Poniżej wymieniono niektóre zalety i wady obu typów ogrodzeń.

Jeśli chcesz uzyskać tradycyjny wygląd ogrodzenia drewnianego, powinieneś kupić ogrodzenie Trex. Ten typ ogrodzenia naśladuje wygląd tradycyjnych drewnianych desek. Zaletą tego typu ogrodzenia jest to, że nie gnije, nie wypacza się i nie odbarwia z upływem czasu, jak drewno. Nie wymaga też malowania ani powlekania. Płot Trex można łatwo czyścić za pomocą węża i miękkiej szczotki z mydłem.

Kolejną zaletą ogrodzeń Trex jest ich przyjazność dla środowiska. Wykonane z przetworzonego plastiku i wiórów drewnianych, nie wymaga malowania ani bejcowania, jak tradycyjne ogrodzenia drewniane. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń drewnianych, Trex jest odporny na wiatr, słońce i ataki owadów. To sprawia, że ogrodzenia Trex są doskonałym wyborem dla właścicieli domów, którzy chcą mieć piękne ogrodzenie bez kłopotów związanych z regularną konserwacją. Oprócz tego, że ogrodzenia Trex są przyjazne dla środowiska, stanowią również część systemu oceny LEED amerykańskiej organizacji U.S. Green Building Council.

Kolejną zaletą ogrodzeń Trex jest ich wysoka jakość strukturalna. Dzięki aluminiowej szynie nośnej i wzmocnionym, ukrytym wspornikom ten materiał kompozytowy jest produktem doskonałym pod względem konstrukcyjnym. Stanowi on przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych ogrodzeń drewnianych. Ogrodzenia Trex są dostępne w trzech kolorach w odcieniach naturalnego drewna. Można również wybrać ogrodzenie Trex z panelami ozdobnymi. Ten typ ogrodzenia jest idealny zarówno do zastosowań mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Ogrodzenia aluminiowe są przyjazne dla środowiska

Wybierając ogrodzenie, możesz nie myśleć o środowisku, ale aluminium to doskonały wybór. Nie tylko nadaje się do recyklingu, ale jest też łatwiejsze w utrzymaniu i nie jest wykonane z drewna ani kutego żelaza. Nie trzeba go też bejcować ani malować. Dobrze wykonane ogrodzenie aluminiowe nie wymaga też częstej wymiany. W porównaniu z krótką żywotnością większości innych materiałów, będzie ono służyło przez dziesiątki lat.

Wybierając ogrodzenie aluminiowe, należy wziąć pod uwagę jego liczne zalety. Po pierwsze i najważniejsze, oszczędzasz środowisko. Ponieważ ogrodzenia aluminiowe nie wymagają użycia drewna, przyczyniają się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie zużycia drzew. Aluminium jest również lekkie, więc łatwo się nim manipuluje. A ponieważ aluminium nadaje się do recyklingu, proces produkcji i montażu jest znacznie mniej szkodliwy dla drzew. Oznacza to więcej drzew w lesie, co pomaga w pochłanianiu CO2 i spowalnia globalne ocieplenie.

W porównaniu z kutym żelazem i stalą, aluminium nie zasłania tak wiele widoku, jak jego cięższe odpowiedniki. Nie zapewniają one jednak dużego poziomu prywatności. Jeśli prywatność jest dla Ciebie głównym zmartwieniem, możesz zasadzić wysokie krzewy lub inne rośliny w pobliżu ogrodzenia. Dobrze skonstruowane ogrodzenie aluminiowe to doskonały wybór dla domu z basenem. Dodatkową zaletą jest to, że ogrodzenia aluminiowe nadają się w całości do recyklingu.

Ogrodzeń aluminiowych nie trzeba malować ani bejcować. Raz na jakiś czas wymagają jedynie szybkiego spłukania wężem. Nie wymagają regularnej konserwacji, choć dobrze jest sprawdzić, czy firma, w której dokonujemy zakupu, korzysta z materiałów pochodzących z recyklingu. Ogrodzenia aluminiowe również wymagają minimalnej konserwacji i są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Proces ten nie wymaga ponownego barwienia ani malowania, co zmniejsza ilość odpadów i potencjalnie toksycznych farb.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]