Ogrodzenia akustyczne rozgraniczenia z elementów akustycznych

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – jak je stosować, aby zmniejszyć hałas i inne problemy wewnętrzne

photo
Ekrany akustyczne domowe

Ogrodzenia akustyczne Idea ogrodzeń akustycznych może być dla niektórych onieśmielająca. Ale co to jest ogrodzenie akustyczne? I dlaczego instalujemy go w pierwszej kolejności? W tym artykule, będziemy przechodzić przez podstawy tych ogrodzeń i dlaczego należy zainstalować jeden w swoim własnym podwórku.

Ekrany hałasu samochodowe

Istnieją dwa popularne rodzaje ogrodzeń akustycznych – takie, które przecinają pole lub ścianę, oraz takie, które oddzielają jedno podwórko od drugiego. Ogrodzenia akustyczne, które przecinają ogrodzenia, mogą w znacznym stopniu zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem, ponieważ uniemożliwiają przenikanie dźwięku przez nie. Z drugiej strony, ogrodzenia akustyczne, które oddzielają podwórka, faktycznie zmniejszają zanieczyszczenie hałasem, ponieważ skutecznie blokują fale dźwiękowe przychodzące i wychodzące z obszaru, na którym znajduje się granica podwórka. Pozwala to również na przemieszczanie się dźwięku przez przestrzeń na podwórku, co skutkuje zmniejszeniem ilości hałasu w tle. Ogólnie rzecz biorąc, średnio, akustyczne ogrodzenia i ściany obwodowe osiągnąć 25-35 dB redukcji (w zależności od źródła dźwięku i rodzaju dźwięku), co skutkuje do jednej czwartej hałasu tła.

Ekrany dźwiękochłonne cena

Dlaczego więc dokładnie potrzebujemy ogrodzeń z barierą akustyczną? Głównym powodem, dla którego warto je zainstalować, jest poprawa prywatności. Większość właścicieli domów chce zachować prywatność w swoich ogrodach i na podwórkach, a ogrodzenie pochłaniające dźwięk jest doskonałym rozwiązaniem. Innym ważnym powodem do zainstalowania jednego jest zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem ruchu. Kiedy więcej ludzi jeździ przez przestrzeń, liczba pojazdów wzmacniających dźwięk wzrasta? Nawet niewielki wzrost wzmocnienia dźwięku pojazdów może pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem.

Parawany foniczne do bloku

Istnieje kilka sposobów, które można włączyć dźwiękochłonne ogrodzenia akustyczne w swoim własnym podwórku. Pierwszym sposobem jest stworzenie ściany akustycznej poprzez budowanie muru z cegły dwa do trzech stóp od domu. Twoja ściana z cegły powinna być co najmniej cztery stopy od domu. Jeśli masz tylną werandę, możesz wyłożyć ją drewnem lub dywanem. Ta metoda działa najlepiej, jeśli zbudujesz ścianę w odległości od trzech do sześciu stóp od krawędzi ogrodu.

Innym sposobem na stworzenie bariery dźwiękowej, która działa skutecznie, jest użycie stalowych belek dwuteowych. Belki dwuteowe są bardzo skuteczne w redukcji hałasu z zewnątrz, ponieważ są bardzo gęste. Warstwa styropianu pomoże zablokować przenikanie fal dźwiękowych przez piankę. Powinieneś wyłożyć styropianem całą długość swojego ogrodzenia akustycznego. Jeśli chcesz uzyskać bardzo zauważalną redukcję dźwięku, możesz zdecydować się na dodanie przegrody akustycznej.

Oprócz wygłuszania, ogrodzenia z barierą akustyczną pomagają również zapobiegać rozwojowi owadów, takich jak komary i gryzonie. Komary uwielbiają znajdować i składać jaja w pobliżu źródeł wody, więc można spodziewać się oznak zniszczeń spowodowanych przez komary w pobliżu rur wodnych i nieszczelnych kranów. Inny naturalny drapieżnik, wiewiórka, również lubi jeść wzdłuż lub w pobliżu dźwiękoszczelnej przestrzeni. Wiewiórki mogą być prawdziwym utrapieniem, gdy na podwórku masz dzieci. Eliminując drogi dostępu dla tych zwierząt, masz większe szanse na spokojniejsze i czystsze miejsca do zabawy.

Parawan dzwiekochlonny

Ogrodzenia akustyczne mogą być również stosowane w celu zmniejszenia hałasu komunikacyjnego na autostradach i drogach. Ograniczenie liczby przejazdów pojazdów może zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem drogowym. Może to również powstrzymać pieszych przed nielegalnym wejściem na Twoją posesję. Możesz kupić bariery dźwiękoszczelne, które są zaprojektowane tak, aby zmniejszyć hałas pojazdów o 100 decybeli. Niektórzy producenci specjalizują się w tworzeniu niestandardowych barier przeciwhałasowych, dzięki czemu można uzyskać ogrodzenie zbudowane na zamówienie w celu zmniejszenia konkretnego zanieczyszczenia hałasem.

Ogrodzenia akustyczne mogą być również wykorzystywane do poprawy prywatności. Możesz wybrać panele o wytrzymałości dwóch metrów lub wybrać jeden z wielu stylów, które mają cieńsze lub grubsze panele. Można użyć czynnika bariery dźwiękowej, który ma niski poziom, aby umożliwić utrzymanie prywatności lub wybrać taki, który będzie całkowicie zablokować dźwięków zewnętrznych. Istnieją nawet opcje, aby zainstalować bezprzewodowy płot, więc nie trzeba fizycznie podłączyć barierę do ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.