Konserwacja jest równie ważna jak serwis plotera

konserwacja ploteraKonserwacja plotera czy naprawy uszkodzeń ?

Konserwacja plotera jest niezbędnym kosztem, który musisz ponieść decydując się na tą sporą drukarkę. Obciążenia którymi poddawany jest każdy ploter sprawia, że niezbędne jest opiekowanie się różnymi częściami wewnątrz maszyny. Konserwacja ploterów pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy, kupno nowego plotera to dla wielu osób spory wydatek. Oczywiście nawet najlepsze dbanie o maszynę nie zapewni jej nieśmiertelności, po pewnym czasie i tak trzeba ją wyrzucić, jednak lepiej ją kupować co 10 lat a nie pół roku po zakończeniu gwarancji.

Konserwacja ploterów zapobiega częstym wizytom serwisu ploterów we firmie

To właściwie fakt bezsporny. Problem jednak pojawia się wówczas, gdy ploter teoretycznie jest sprawny a my musimy wyłożyć gotówkę na „nie wiadomo czy przydatne” działania, które  przeprowadza profesjonalny serwis ploterów z Poznania. Słówko Poznań nie pojawiło się tu przez przypadek. Wręcz przeciwnie, ponieważ to właśnie poznaniacy znani są ze swojej przesadnej czasem oszczędności, co generuje koszty kiedy ploter ulegnie awarii  i trzeba go będzie naprawić. Niestety wówczas musimy się liczyć ze zwiększonymi kosztami napraw, ponieważ części zamienne do ploterów, które nie są regularnie konserwowane ulegają szybszemu zużyciu, a przez to zniszczeniu.

Naprawa plotera we własnym zakresie czy raczej telefon do serwisu ploterów ?

Cóż  mieliśmy i takie przypadki. Przyjechał nie raz, nie dwa do nas ploter,  który bym zdekompletowany, brakowało mnóstwo śrub, części były zamontowane niedbale, lub tez w sposób, który nie dawał gwarancji ich dalszego działania. Były to plotery po samorodnych talentach technicznych, którzy próbowali naprawić swe urządzenia  w garażu a nierzadko w biurze, co skutkowało bałaganem przez tydzień lub dwa, zatłuszczoną wykładziną, brudna dodatkowo od rozlanego tuszu z karetki i stacji serwisowej. Powiedzmy sobie otwarcie – takie próby napraw we własnym zakresie rzadko kończą się powodzeniem i lepiej od razu poszukać w google profesjonalnego serwisu ploterów w Poznaniu niż próbować naprawić go samemu. Plotery to zbyt skomplikowane urządzenia do podejmowania tego typu prób. Może najpierw sprawdźcie się na drukarce zony ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.