Jak zbudować ciekawe ogrodzenia z plastiku

Jeśli rozważasz budowę plastikowego ogrodzenia dla swojej nieruchomości, masz wiele opcji. Od tradycyjnych stylów, takich jak łuki kratowe, do bardziej nowoczesnych projektów, takich jak ogrodzenia szachownicowe, istnieje interesujący plastikowy płot, który sprawi, że Twoja nieruchomość będzie się wyróżniać. Rozważ kilka z tych ciekawych projektów, aby rozpocząć. Możesz być zaskoczony, jak wszechstronne może być drewno. Poniżej wymieniono niektóre z najbardziej unikalnych rodzajów drewna, które można wykorzystać do budowy ogrodzenia:

Stiles

Jeśli interesuje Cię budowa ciekawego ogrodzenia plastikowego, możesz rozważyć montaż pali. Pale to nietypowy styl ogrodzenia plastikowego, a najczęściej są one budowane przez właścicieli posesji pod przymusem prawnym. Są one doskonałym wyborem, jeśli chcesz zabezpieczyć swoje podwórko przed niechcianymi gośćmi. Zanim jednak zaczniesz, powinieneś poznać ich podstawy. Oto kilka ważnych rzeczy, które warto wiedzieć o słupach.
Słupek ogrodzeniowy ma podwójną funkcję: może zapewnić indywidualne przejście przez ogrodzenie i zapobiec ucieczce zwierząt gospodarskich. Pale są wygodne zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt, ponieważ mogą zapobiegać ich ucieczce i umożliwiają ludziom wejście bez przepuszczania zwierząt. Pale są powszechnie stosowane na obszarach wiejskich wzdłuż ścian, ogrodzeń lub ścieżek, aby zapobiec ucieczce zwierząt gospodarskich. Pale są wykonane z różnych materiałów, a ich zastosowanie w dużej mierze zależy od rodzaju ogrodzenia.
Do najczęściej spotykanych rodzajów słupów należą słupy przelotowe, górne i klapowe. Palik przelotowy to rodzaj drewnianego palika z drążkiem do podnoszenia w górnej części. Ten styl jest powszechny w północnej Anglii, gdzie jest powszechnie znany jako Derbyshire hedges. Innym rodzajem słupka jest słupek zygzakowaty wykonany z kamiennych słupków.
Aby zbudować bramę na pal, potrzebne będą dwa kawałki cedru. Słupy muszą być tej samej wysokości co otwór bramy. Potrzebny jest krzyżak, który pasuje bezpiecznie do narożników, gdzie spotykają się słupy i sztachety. Upewnij się, że ukośny krzyżak ma na końcach ściętą krawędź. Następnie trzeba będzie dołączyć go do środka bramy za pomocą śrub i kleju.
Podczas gdy klasyczny plastikowy płot zapewnia prywatność dla ogrodu i daje nieruchomości piękny naturalny wygląd, będzie wymagać dużo konserwacji, więc może być najlepszym rozwiązaniem dla właścicieli domów, którzy szukają oszczędności podczas dodawania curb appeal. Drewniane ogrodzenie prywatności może również blokować wiatr, hałas, a nawet pływanie bez nadzoru. Stiles są doskonałą opcją, jeśli szukasz, aby dodać curb appeal do swojego domu.
Poziome sztachety idą po stronie sąsiada. To tworzy elegancki, minimalistyczny wygląd. Inną opcją jest ciśnieniowo traktowane plastikowe ogrodzenie z poziomymi szynami, które idą po stronie sąsiada. Grubość tych bali jest zwykle około 1/2 do 3/4 cala. I chociaż słupy są interesujące, mogą być nieco bardziej szorstkie. Następnie możesz pomalować je za pomocą śrub pokładowych i ozdobić je drewnianymi gwiazdami.

Łuki kratowe

Ogrodzenia górne kratowe to doskonały sposób na dodanie prywatności do ogrodu lub obszaru zewnętrznego. Sztachety plastikowe do ogrodu Ogrodzenia Plastikowe Majsterkowicze mogą zainstalować ten typ ogrodzenia na własną rękę, ale efekt końcowy będzie niesamowity. Jest to solidna konstrukcja, która wzbogaci Twoją nieruchomość na lata. Jeśli rozważasz dodanie ogrodzenia górnego kratowego, oto kilka prostych kroków, abyś mógł zacząć. Wystarczy użyć 4×8 drewnianych lub winylowych desek i gwoździ lub śrub, aby przymocować panele kratowe do słupów. Gdy mieszanka betonowa utwardzi się, możesz zainstalować łuki kratowe na swoim plastikowym ogrodzeniu.
Ogrodzenie kratowe górne może być pomalowane na dowolny kolor i wytrzyma każdy rodzaj pogody. Inną opcją jest bambusowa deska kratowa, która jest trwałym i ekologicznym wyborem dla ogrodzenia. Tradycyjna deska może być podkreślona bambusowym szczytem kraty, lub deska cedrowa może być użyta zamiast drewnianej kraty.
Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę, zainstaluj łukowatą kratę nad wejściem do ogrodu. Łuk kratowy doda wysokości do granicy ogrodu i zachęci do uprawy kwitnących powojników. Łuk kratowy może przypominać kształtem bramę. Łuk kratowy doda również charakteru krajobrazowi w stylu cottage. Styl łuków może zawierać zarówno czapki w stylu zwieńczenia, jak i szerokie ramy.
Ogrodzenia plastikowe to atrakcyjna opcja dla ogrodzeń prywatnych. Jest atrakcyjny wizualnie, łatwy w instalacji i niedrogi. Ogrodzenie górne kratowe dodaje prywatności do ogrodu, a także jest bardziej bezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych. Ten typ ogrodzenia może być częścią większego schematu projektowania zewnętrznego. Ten typ ogrodzenia jest powszechnie stosowany do ekranowania patio lub spa. Możesz wybrać styl, który działa najlepiej dla Ciebie.
Inną świetną opcją dodania dekoracyjnego akcentu do ogrodzenia ogrodowego jest plastikowe ogrodzenie. Plastikowe ogrodzenie jest tańszą opcją niż inne rodzaje ogrodzeń. Kraty są świetnym akcentem dla plastikowego ogrodzenia lub jako treliaż dla roślin pnących i winorośli. Można również oddzielić łóżka ogrodowe za pomocą kraty. Możliwości są nieograniczone w przypadku ogrodzeń z tworzywa sztucznego.
Trelinka łukowa nadaje ogrodowi naturalny wygląd. Dzieli ogród i wyznacza przejście między różnymi obszarami posesji. Można go również wykorzystać do wyeksponowania wejścia. Jeśli zdecydujesz się zainstalować łuk kratowy na plastikowym ogrodzeniu, najlepiej dopasować go do reszty ogrodzenia, aby uzyskać spójny wygląd. Innym świetnym sposobem na dodanie łuku do ogrodzenia jest ponowne wykorzystanie starej ramy okiennej.

Ogrodzenia w szachownicę

Jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny i piękny projekt ogrodu, sprawdź ogrodzenia w kształcie szachownicy. Te ogrodzenia składają się z rzędów maleńkich kawałków szachownicy, otoczonych słodkimi posami. Chociaż mogą wyglądać jak wykonane z maleńkich płytek, te ogrodzenia są w rzeczywistości wykonane z prawdziwego metalu. Aby je zainstalować, najpierw należy oczyścić teren z roślinności i wyrównać ziemię. Upewnij się, że używasz narzędzia do poziomowania.
Aby wykonać to ogrodzenie, będziesz musiał użyć listew w kształcie litery M. Odstępy między nimi powinny wynosić około 35 mm. Dzięki temu płot uzyska efekt „lekkości”. Ważne jest, aby dopasować kolor śrub użytych do ich mocowania do koloru twojego ogrodzenia, w przeciwnym razie mogą one zniszczyć powłokę polimerową na pikietach. Ponadto należy upewnić się, że używamy odpowiedniego rodzaju wkrętów.
Do mocowania listew można użyć wkrętów samogwintujących lub wkrętów do drewna. Odległość między listwami ogrodzeniowymi powinna być podobna wzdłuż całego ogrodzenia. Ponadto odstępy między listwami ogrodzeniowymi powinny wynosić co najmniej 35 mm, co nada ogrodzeniu lekki wygląd. Jeśli chcesz zbudować ogrodzenie z wieloma rzędami listew szachownicowych, możesz zainstalować dwustronne ogrodzenia za pomocą wkrętów samogwintujących.
Instalacja filarów jest drugim krokiem w instalacji ogrodzenia szachownicy. W tym kroku trzeba będzie przymocować filary na betonie lub asfalcie. Poprzeczki zostaną zainstalowane 25-35 cm od krawędzi każdej deski. Jeśli chcesz mieć wyższe ogrodzenie, będziesz musiał zainstalować dwie lagi, podczas gdy dla mniej niż połowy tej wysokości, możesz użyć jednej lub dwóch lag. Upewnij się, że zmierzysz pionowość słupków przed przymocowaniem ich do ogrodzenia.
Instalacja ogrodzenia szachownicowego wymaga więcej materiałów niż w przypadku ogrodzeń jednorzędowych. Ogrodzenie szachownicowe jest zazwyczaj grubsze i szersze niż ogrodzenie jednorzędowe. Szczeliny między rzędami mają zwykle kilka milimetrów lub centymetrów, w zależności od wielkości ogrodzenia. Ogrodzenie szachownicowe zapewnia również lepszą ochronę przed hałasem ulicznym, a także odpowiednią wentylację. Cena prowadzenia metra jest jednak wyższa niż w przypadku ogrodzenia jednorzędowego.
Dostępne są również ogrodzenia z metalowej szachownicy. Są one produkowane w tej samej technologii co blacha profilowana, ale są znacznie tańsze. Szerokość szachownicy może wynosić od pięciu do dwudziestu centymetrów. Ogrodzenie plastikowe z blachy profilowanej może zostać przekształcone w ogrodzenie z pikiet, jeśli dobrze radzisz sobie z cięciem linii prostych. Upewnij się, że podczas cięcia paneli metalowych używasz nożyczek do metalu, ponieważ ostre ostrza mogą wypalić ochronne pokrycie paneli.
Jeśli szukasz ogrodzenia, które zapewnia niezawodną ochronę, znajdziesz je dziś na rynku. Ten rodzaj ogrodzenia oferuje prosty projekt z licznymi kolorami i opcjami dostosowywania. Jest również niedrogi, co czyni go doskonałym wyborem dla terenów podmiejskich i przemysłowych. Jest również łatwy w instalacji i jest idealny dla osób bez doświadczenia w budowie. Będziesz miał spokój wiedząc, że twój płot szachownicy będzie w dobrych rękach.

Dane adresowe:

AKTE Ogrodzenia-Plastikowe.pl – sztachety plastikowe – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]