Centra zarządzania danymi

Centra zarządzania danymi

Wprawni eksploatatorzy wiedzą, iż prawdziwą zmorą może być kierowanie centrum danych. Niezgodne systemy oraz mnogie pakiety oprogramowania, które są od odmiennych dostawców idą równolegle z wysokimi kosztami wsparcia a także obsługi informatycznej. Marka Schneider Electric zdecydowała się zmienić to całkowicie. Zadecydowała, że oprogramowanie do zarządzania centrum danych jakie będzie niekomplikowane, wydajne oraz niezawodne, a co więcej będzie kompatybilne.

przedsiębiorstwo APC by Schneider Electric przeprowadziła badania rynkowe, aby wychwycić trendy oraz potrzeby zarządzania centrum danych. Eksploatatorzy komunikowali w ów sposób które potrzebowaliby posiadać aplikacje na komputerze, które z pewnością ułatwiłoby im pracę. Ogromnym wyzwaniem było poznanie wszelkich barier, które istnieją pomiędzy rożnymi funkcjonującymi rozwiązaniami na rynku oraz zbudowanie nowego oprogramowania do kierowania centrum danych. Firma Schneider Electric na podstawie pozyskanych danych zintegrowała oprogramowanie departamentów IT a także danych i odciążyła klientów oprogramowania do rozporządzania centrum danych. Plonem tych wszystkich robót jest architektura StruxureWare for Data Centers.

Znaczącym pozytywem w praktyce może okazać się to, iż archiwizację danych będziemy robić o wiele rzadziej mając do dyspozycji porządne centrum nadzorowania danymi.

Główne role pakietu StruxureWare for Data Centers – Archiwizacja danych Poznań

Do głównych funkcji tego pakietu należy:
kierowanie energią oraz kwestiami środowiskowymi
zarządzanie obiektem centrum danych (Data Center Facility Management – DCFM)
rozporządzania infrastrukturą centrum danych (Data Center Infrastructure)

Dyrektorzy spodziewają się, że centra danych pomogą im osiągnąć wyższe dochody przedsiębiorstwa oraz obciąć koszty prowadzenia działalności. Wszystko jak zwykle okaże się pewnie z czasem. Pewne jest to, że dzięki temu pakietowi da się zapewne przyspieszyć wymianę informacji poprzez redukcję procesów operacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.